Szybka utrata wagi u nastolatki

Witam. Mam 14 lat, od maja się odchudzam. Nie jem słodyczy, nie luboe chipsów , coli i fast foodow. Ważyłam 68 kg przy wzroscie 173 . Od maja chudne srednio 6 kg na miesiac. Obecnie waze 52 . Chodze na spacery ok. 1,5 h dziennie. Lubie sprzatac. Cwicze. Chyba malo jem, ale regularnie. Nie jem ziemniakow, bialego pieczywa i nic smazonego. Rodzice krzycza, ze sie glodze. Pomozcie. Chce wazyc 48 kg. Czy nieza szybko chudne ? A i jeszcze codziennie od maja jezdze ok. 1 h na rowerku stacjonarnym. ;)

Witam. 6 kg na miesiąc to dużo w Pani wieku. Wyeliminowała Pani węglowodany z tego co jest napisane odżywia się Pani zdrowo i myślę, że nie powinna Pani już chudnąc, należy wprowadzić stabilizację, aby waga już nie poszła w dół, najwyżej trochę w górę.
Pozdrawiam mgr Agnieszka Kaźmierska.

Witam,

Słusznie zauważyłaś, Twoja masa ciała spada zbyt szybko. Najprawdopodobniej dzieje się tak ze względu na dużą aktywność fizyczną oraz za małą podaż energii. Proszę bliżej przyjrzeć się swojemu jadłospisowi, aby odchudzanie przebiegało w sposób racjonalny powinny się tam znaleźć wszystkie składniki odżywcze, czyli zarówno białka, tłuszcze jak i węglowodany. Twoja aktualna masa ciała jest troszkę za niska, według ogólnie przyjętych norm waga około 60kg będzie w normie.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka