Szybka dieta dla nastolatki

Hej. Za 3 miesiące skończę 15 lat. Ostatnio strasznie przytyłam. Mam 175 cm i ważę 70 kg. Bardzo zależy mi na skutecznej diecie i w miarę możliwości - szybkiej. Jest tylko mały haczyk. Strasznie dużo trenuję i zależy mi na utrzymaniu wyników. Trenuję pływanie x 2 dziennie, do tego raz w tygodniu - zajęcia taneczne. Znalazłam również w internecie zestaw ćwiczeń i robię je każdego wieczoru. Jadam skromne śniadanie, jedno dnie z obiadu szkolnego i codziennie ok 3 nie za dużych kanapek na przekąskę. Bardzo zależy mi na schudnięciu, lecz nie wiem jak. Myślałam o braniu błonnika lub herbatek na szybsze trawienie. Proszę o szybką pomoc. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Powinnaś wiedzieć, że nie musisz się odchudzać, ponieważ Twoja masa ciała jest prawidłowa. Dodatkowo jesteś bardzo aktywna fizycznie, dlatego wskaźnik BMI nie będzie precyzyjnie określał tego czy Twoja masa ciała jest prawidłowa czy też nie. Osoby bardzo aktywne fizycznie mają dużą ilość masy mięśniowej, której waga jest 2 razy większa, niż masy tłuszczowej. Proponuję jednak, abyś zapoznała się z prawidłowymi zasadami żywienia, aby w przyszłości uniknąć nadwagi oraz aby Twój organizm był odpowiednio odżywiony. Musisz wiedzieć jak się prawidłowo odżywiać, a dowiesz się tego z artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.