Dieta dla nastolatki - jak zdrowo jeść?

Heej. Mam 14 lat, mierzę 165 cm wzrostu, przy czym ważę około 57 kg. Ostatnio ważyłam się przed świętami i waga pokazywała 56 kg. Myślę jednak, że jakiś kilogram, dwa przytyłam. Chciałabym zdrowo schudnąć do jakichś 50 kg. Czy mi się to uda? I jakim sposobem? Chodzę do 1 gimnazjum (klasa sportowa). Mam dwa W-F-y dziennie. Tygodniowo 10. Jak zacznie się wiosna, to może zapiszę się na jakieś treningi po szkole. W-F jest w mojej szkole dość ciężki. Ja lubię W-F i nie obijam się na nim. Jednak bardziej po takim W-F-ie lubię zjeść 1, 2 batony w szkole. Co zrobić żeby schudnąć? (jeszcze nigdy nie miałam żadnej diety).

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać, tym bardziej, że jesteś w wieku dojrzewania oraz jesteś bardzo aktywna fizycznie i potrzebujesz odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych. Dodatkowo przez to, że uprawiasz dużo sportu Twoja masa ciała nie jest faktycznym wyznacznikiem tego czy masz nadwagę, czy też nie, ponieważ masa mięśniowa jest 2 razy cięższa od tkanki tłuszczowej. Na początek zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania i stosuj się do nich, a nie będziesz miała w przyszłości problemów z nadwagą http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.