Tabletki antykoncepcyjne a wymioty - czy jest ryzyko ciąży?

Witam, mam taki problem: wzięłam drugą tabletkę opakowania ok. 22:40, wymioty wystąpiły około 2:40. Nie miałam dostępu do blistra, więc kolejną zastępczą wzięłam ok. 7:50. Pytania mam takie: czy dobrze zrobiłam i czy antykoncepcja jest zachowana? I czy jest ryzyko. że zaszłam w ciążę, jeśli kochałam się 6 dni wcześniej?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W opisanej przez Panią sytuacji nie widzę podstaw do niepokoju. Wymioty występujące po 3,5h nie wymagają przyjęcia dodatkowej tabletki. Jeżeli zdecydowała się Pani na ten krok, nic się nie stało, po prostu upewniła się Pani, że antykoncepcja zostanie zachowana.

W związku z regularnym przyjmowaniem tabletek wszystkie stosunki mające miejsce w tym miesiącu można uznać za zabezpieczone.

Pozdrawiam.