Telefon komórkowy i laptop u osoby przebywającej na oddziale

Witam. Osobę, której dotyczy to pytanie, poznałam dwa miesiące temu. Miesiąc temu ów znajomy poinformował mnie, że choruje na przewlekłą białaczkę szpikową i wylądował w szpitalu. Miał biopsję szpiku, morfologia wykazywała silną leukocytozę, gorączkował. Wcześniej nie znałam zbyt wielu szczegółów dotyczących tej choroby, teraz znacznie uzupełniłam wiedzę, ale pewna kwestia bardzo mnie nurtuje - czy pacjenci przebywający na oddziale mogą mieć przy sobie telefon komórkowy oraz laptopa? Pytam, ponieważ od dwóch tygodni w żaden sposób nie jestem w stanie nawiązać kontaktu ze znajomym - wcześniej odpowiadał na SMS-y, raz na jakiś czas napisał maila. Nie wiem, jak interpretować jego milczenie... Nie odzywa się, bo nie ma siły albo "nastroju"? Zabrano mu komórkę i komputer? Nie mamy wspólnych znajomych, więc nie mam możliwości uzyskania informacji o jego stanie od kogoś innego, niż on sam. Niewiele też wiem o historii jego choroby - wspomniał tylko, że w przeszłości miał chemię, żadnych innych szczegółów. Ma prawie 40 lat. Bardzo, ale to bardzo się martwię :( Będę wdzięczna za informację.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

W standardowych warunkach na oddziale hematologii nie ma przeciwskazań do korzystania z laptopa lub komórki. Tego typu urządzenia są jedynie zakazane w oddziałach intensywnej terapii lub w przypadku, kiedy pacjent wymaga monitorowania (jest podpięty do urządzeń rejestrujących rytm serca itp).

Trudno mi powiedzieć, dlaczego znajomy się nie odzywa. Być może jest akurat w trakcie leczenia lub po jego zakończeniu i jego samopoczucie lub stan nie pozwalają na korzystanie z laptopa lub komórki. Na wielu oddziałach jest możliwość kontaktu telefonicznego z osobami pozostającymi w izolacji. Na przykład w Klinice Hematologii w Katowicach przed wejściem do oddziału jest telefon, z którego można skorzystać i porozmawiać z chorym.

Pozdrawiam serdecznie