Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kłamstwa, wuglarne słowa, brak szacunku, unikanie kontaktu i wywoływanie poczucia winy a przemoc psychiczna

Czy takie zachowanie człowieka kwalifikuje do przemocy psychicznej? co z tym zrobić? o czym to świadczy?wulgarne słowa,kłamstwa,brak szacunku,.nastawianie znajomych przeciwko,wyłączanie telefonu,zrywanie połaczeń,blokada,nieokazywanie uczuć a takie pałanie nienawiścią niewiadomo o co? nieodpowiadanie na pytania,wywoływanie poczucie winy ,ignorancja i milczenie,wyrzeczenie się rodziców, zerwanie wszelkich kontaktów,ślub w tajemnicy bez powiadomienia nawet rodziców.To wszystko bez podania powodu.
KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu

Skuteczność terapii grupowych

Rozumiem, że to, co Pani opisuje jest niezwykle bolesne. O przemocy psychicznej mówimy w sytuacjach, gdy jedna osoba (sprawca), będąc w relacji z inną, używa swojej przewagi i siły, naruszając przez to jej prawa, ograniczając swobodę i powodując cierpienie. Dlatego aby odpowiedzieć na Pani pytanie, potrzeba więcej szczegółów dotyczących relacji. Na podstawie tego, co Pani napisała wnioskuje, że osoba, do której to się odnosi, dąży do przerwania lub przerwała relację z Panią, więc trudno mi się odnieść do tego, czy jest to układ sprawca-ofiara.
Poniżej przesyłam Pani link do artykułu na temat różnych form przemocy w rodzinie. Być może te informacje okażą się pomocne.

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105806,15085249,Przemoc_w_rodzinie___gdy_dom_przestaje_byc_bezpieczna.html

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy