Test na HIV: kiedy jest wiarygodny?

Witam. Mam pytanie odnośnie wiarygodności testu. W lutym ubiegłego roku miałem kontakt z dziewczyną z ulicy i niestety pękła prezerwatywa. 1,5 miesiąca później zrobiłem pierwszy test na obecność HIV i Hepatitis typu B i C. Testy wyszly negatywnie. Drugi test na hiv zrobiłem dokladnie 93 dni od momentu 0 (pełne 3 miesiące) (hiv 1 & 2 p24) Trzeci ostatni test (-) odebralem 8 wrzesnia, czyli dokładnie 6 miesiecy i 2 tygodnie od dnia 0 (dokladnie 198 dni). Wszystko było w porządku. Stres minął. Niestety około miesiąca temu zaczęło się coś dziać w mojej buzi. Język jest cały biały, szczypie, swędzi, jest pokryty jakby mchem. Wyczytałem, że to grzybica i jeden z objawów hiv. Do tego swędzi mnie całe ciało. Mam pytanie: czy test ostatni po upływie 6 miesiecy i 2 tygodni jest testem w 100% wiarygodnym? W inernecie spotykam się ze sprzeczynymi danymi, a to że 3 miesiace, a to że 6? Do tego dodam, że jestem ciągle zmeczony. Wszystko mnie boli: mięśnie, plecy, pobolewa mnie pod pachą, czułem ostatnio taki jakby guzek. Najbarzdziej przeraża mnie ten bolący biały język i to, że coś dziwnego zaczęło się dziać z moim członkiem - dziwnie piecze. Miesiąc temu mialem zapalenie zęba i lekarz przepisał mi m*******, czy to może być to od tego leku? Dziękuję za przeczytanie mojego listu i czekam na odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane badanie, które zostały wykonane można przyjąć za wiarygodne. W przypadku wirusa HIV najważniejsze jest wykonanie badań po min. 3 miesiącach czyli po tak zwanym okienku serologicznym.

Przyczyn dolegliwości może być wiele, aby określić dokładną przyczynę konieczne jest dokładne badanie fizykalne i ewentualne badania dodatkowe, np. posiewy. Po ustaleniu przyczyny będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z lekarzem rodzinnym lub dermatologiem/wenerologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl