Tiki, nadwrażliwość na hałas i lęk u 6-latka

Syn, 6 lat:lubi przytulać się do zimnych rzeczy, jest nadwrażliwy na hałas, poci mu się głowa, ma tiki wokalne i mimiczne, nie jest asertywny, jest lękliwy i wrażliwy. Urodzony przez cesarskie cięcie (zagrażająca zamartwica spowodowana niewydolnością łożyska), w 7 dobie życia ciężkie obustronne zapalenie płuc. Co to wszystko może być? Jaka przyczyna? Gdzie diagnozować i jak leczyć? Dziękuję.
ponad rok temu

Witam!
Dolegliwości Pani syna mogą być spowodowane komplikacjami okołoporodowymi. Dziecko z całą pewnością wymaga diagnostyki po konsultacji z neurologiem dziecięcym, który skieruje Państwa na odpowiednie badania. Pozdrawiam.

konieczne jest zbadanie dziecka przez neurologa, psychologa, być może specjalistę od integracji sensorycznej (SI). W nadwrażliwości słuchowej pomaga często trening słuchowy Johansena lub Tomatisa. Pozdrawiam