To grzybica cukrzycowa czy zmiana nowotworowa?

Mój tata ma cukrzycę. Ostatnio w jego części intymnej pojawiła się biała narośl. Lekarz, u którego moj tata był, powiedział, że to są sprawy rakowe i kazał mu iść na wycinek. Z kolei moja ciocia, która jest pielegniarką mowiła, że to jest grzybek cukrzycowy. Czy może mi pani powiedzieć coś więcej na ten temat? Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety trudno mi sie wypowiadać nie widząc zmiany. Cukrzyca rzeczywiście sprzyja występowaniu grzybicy w różnych lokalizacjach, również w strefach intymnych, z tym że obraz jest nieco inny.
Zdecydowanie najlepiej pobrać ze zmiany wycinek i wyjaśnić sprawę, proszę nie zwlekać.

Pozdrawiam