Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Torbiel z gęstą treścią w biopsji tarczycy

Proszę o wytłumaczenie mi wyniku z biopsji tarczycy. Obraz cytologiczny: w osadzie bezpostaciowe masy białkowo-koloidowe, makrofagi oraz komórki nabłonkowe wyściółki torbieli z cechami degeneracji. Całość obrazu odpowiada torbieli z gęstą treścią. Bardzo proszę o wyjaśnienie, bo ja nic z tego wyniku nie rozumiem. Nie wiem, czy jest to coś złego, czy nie.
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Podejrzana zmiana, z której pobierano materiał do badania histopatologicznego nie ma cech rozrostu nowotworowego czy złośliwego. Ma charakter torbieli wypełnionej gęstym płynem z obecnością komórek. Proszę więc się nie niepokoić.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy