Trudności w oddychaniu, zatoki a nerwica

witam wiec tak od jakiegos czasu mam zatoki i nerwice lekowa bralam duzolekow na zatoki nos mam odetkany ale czesto mam wrazenie ze ciezko mi oddychac ale tez mam tak przez nerwice moje pyt brzmi czy mimo odetkanego nosa moze byc mi ciezko oddychac od zatok czy raczej od tej nerwicy jstem okropna panikara

Witam,

Z tego co Pani opisuje bardziej stawiałabym na nerwicę. Kiedy skupiamy się przesadnie na swoim ciele zaczynamy odczuwać pewne dolegliwości. Skanując nasze ciało sprawiamy, że stajemy się bardziej wyczuleni na wszelkie sygnały. I tak kiedy nasze myśli krążą wokół problemów z oddychaniem to sprawia to automatycznie, że zaczynam mieć płytszy oddech i poczucie duszenia się. Podobnie kiedy zaczynamy skupiać się na biciu naszego serca, również zaczynamy odczuwać różne inne niepokojące sygnały fizyczne, które tylko bardziej potęgują nasze obawy. Wzmożony lęk natomiast tym bardziej zmusza nas do jeszcze częstszego sprawdzania czy wszystko jest ok. I tym samym koło się zamyka a my mamy poczucie niepokoju i nie radzenia sobie.
Proponowałabym popracować nad radzeniem sobie ze stanami lękowymi pod okiem specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska