Trudności z koncentracją nad wykonywaną czynnością

Witam mój problem polega na tym, że nie potrafię skoncentrować się nad tym co robię cały czas o czymś myślę, coś analizuję, liczę, chodzę po pokoju. Okrada mnie to z czasu izoluje się od znajomych.Pracuje jako Telemarketer prezentuje oferty przez telefon staram się być jak najlepszym pracownikiem ale nie skupiam się nd tym co mówi do mnie klient. Towarzyszą mi silne objawy somatyczne, uczuie gorąca, pocenie się, zawroty głowy wysokie tętno. Dwa lata temu leczyłem się na shizofrenie ale przrwałem

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Proszę się koniecznie wybrać z tymi objawami do psychiatry. Takie problemy z koncentracją mogą być typowe dla nerwicy, ale również mogą być początkiem nawrotu schizofrenii. Prawdopodobnie doświadcza Pan w pracy emocji, z którymi trudno sobie poradzić, stąd takie wysokie napięcie.

Proszę podjąć na nowo terapię. Podobne objawy mogą być sygnałem nawrotu i nie należy ich lekceważyć. Sprawna interwencja może przynieść zahamowanie choroby i szybki powrót do zadowalającego funkcjonowania.