Trudności z połykaniem pokarmów i przybór masy po ciąży

Witam, Jestem kobietą w wieku 23 lat. Rok temu urodziłam dziecko i od tamtego czasu mam trudności z połykaniem pokarmów i płynów, gdy leżę na wznak to mam straszne duszności i to samo jest gdy siedzę. Od porodu przytyłam 15 kg a odżywiam się normalnie bez dużej dawki cukrów. Robiłam badania na tarczycę i wynik mam 1,42 czyli jak powiedziała Pani doktor w normie . Nie wiem co mam dalej robić a oddycha mi się co raz ciężej.

To brzmi na refluks. Myślę że znalezienie dobrego dietetyka to dobry początek. Sugeruje zawsze robić cały panel tarczycy a nie tylko TSH.