Trzeszczące kolana po zwiększeniu aktywności fizycznej

Nie jestem typem sportowca przez silna nerwice mialam zw z wfu w lo ale z racji tego ze wychowalam sie na wsi nie jestem w jakiejś złej formie i poradzilam sb z wf na studiach. Ostatnio postanowiłam troche zmienic swoj styl życia jeść zdrowiej i więcej się ruszać. Jestem szczupła waze 51 przy 160 ale chcialam poprawić wyglad swojego ciała i komdycje. Przez ost 2tyg mocno zwiekszylam aktywność fizyczna i od paru dni czuje ze jak wszystkie kości mi trzeszczą a najbardziej kolana. Czy to normalne?

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwe w sytuacji radykalnego zwiększenia obciążenia w krótkim czasie. Należy zmniejszyć intensywność i objętość ćwiczeń a objawy powinny się wycofać. WYnikają one z niedostatecznej produkcji mazi stawowej. Jeżeli zaobserwuje Pani inne niepokojace objawy jak ból czy opuchliznę stawu prosze zgłosić się do lekarza.