Trzy badania RTG w ciągu jednego dnia
Witam, mam 24 lata.Mialam wykonane trzy badania rentgenowskie, (wcześniej chyba od 10 lat nie miałam):rtg płuc, w związku z zapaleniem płuc, rtg odcinka krzyżowo-lędźwiowego i zdjęcie pantomohragiczne zębów.Wszystkie prześwietlenia zrobiono mi w jednym dniu.Boje sie, bo promienie rtg nie jest zdrowe, słyszałam, że może przyczynić się do powstania raka..Mogło mi to aż tak zaszkodzić? Powinnam się obawiać?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Proszę się nie obawiać. Dawki promieniowania rentgenowskiego stosowane obecnie w diagnostyce radiologicznej są dawkami bezpiecznymi. Lekarz bądź lekarze mieli wskazaniu kliniczne ku temu aby wykonać wymienione w Pana pytaniu badania RTG. Jeśli ma Pan wątpliwości to sugeruję udać się do lekarza zlecającego badanie w celu konsultacji.
Pozdrawiam.