Twardzina a stosowanie olejków do ciała

czy w twardzinie chorobie tkanki łącznej można używać olejek do ciała z krokosza borwierskiego bardzo proszę o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

radziłbym wstrzymac się ze stosowaniem tego preparatu do czsu wizyty u lekarza reumatologa i jego opinii na ten temat. Niepokojąca jest ta informacja którą udało mi się znalezc o tym preparacie: Ekstrakt alkoholowy wykazuje silne działanie hamujące na aktywność 5α-reduktazy, enzymu odpowiedzialnego za metabolizm steroidów. Nie wiem jakie leki Pani obecnie stosuje itp wiec bez takich informacji trudno mi udzielic porady. Proszę to skonsultowc z lekarzem prowadzącym.