Tycie i uderzenia gorąca przy chorobie Hashimoto

MAM STWIERDZONĄ CHOROBĘ HASHIMOTO NA PODSTAWIE USG TARCZYCY ORAZ OBECNOŚCI PRZECIWCIAŁ.POZIOM HORMONÓW MAM W NORMIE.OD ROKU BIORĘ EUTHYROX 0,25 PO 1/2 TYBL. DZIENNIE. OD 2 MIESIĘCY ZACZĘŁAM TYĆ. JAK USIĄDĘ W FOTELU WIECZOREM TO ZASYPIAM, MAM 65 LAT. ŚPIĘ 5-7 GODZ/DOBĘ.JESTEM NA DIECIE BEZGLUTENOWEJ, NIE JEM CUKRU, NABIAŁU ŻADNYCH WĘDLIN. dLACZEGO TYJĘ I MAM UDERZENIA GORĄCA

Dzień dobry,

Proszę skontaktować się z endokrynologiem. Nie napisała Pani niestety, czy TSH jest w górnej normie, a wolne hormony, np. w zakresie niższych "dolnych" wartości referencyjnych. Powinna Pani zostać dokładnie zbadana przez lekarza, który zaleci dalszą, niezbędną diagnostykę i w razie potrzeby zaleci Pani odpowiednie postępowanie mające na celu redukcję masy ciała. Czy wykonywała Pani sobie badania w kierunku insulinooporności?

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz