Uchyłki w jelicie cienkim a dieta

Witam Po dokonaniu endoskopii stwierdzono u mnie mnogość uchyłków w jelicie cienkim ( tak w jelicie cienkim). Proszę. o podanie jaką dietę winienem stosować oraz jakie lekarstwa zażywać. Byłem już. 3 razy w szpitalu. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Dieta w Pana sytuacji powinna obfitować w nierozpuszczalne frakcje błonnika pokarmowego - który wpływa na formowanie kału i zapobiega zaleganiu resztek pokarmowych w uchyłkach. Najłatwiej jest to zapewnić spożywając odpowiednie preparaty błonnikowe (można je dostać w aptece). Regulowana w sposób naturalny dieta powinna obfitować w pełnoziarniste produkty zbożowe (szczególnie z żyta, gryki), warzywa, orzechy.
Więcej informacji na temat produktów bogatych w błonnik pokarmowy znajdzie Pan na stronie:
https://portal.abczdrowie.pl/blonnik