Ucisk i dyskomfort w prawym podżebrzu w miejscu drenu

Dzień dobry. Czternaście lat temu urodziłam dziecko poprzez cesarskie cięcie. Był to poród przedwczesny w 27 tyg. ciąży. W związku z długotrwałym sączeniem się wód płodowych po zabiegu założono mi dren do jamy brzusznej. Oczywiście usuwanie drenu wiązało się z silnym bólem, czułam go wysoko - na wysokości wątroby. Od tamtego czasu przy każdej okazji odczuwam dyskomfort w prawym podżebrzu. Ucisk, kłucie w tym miejscu towarzyszą mi od 2002 roku. Czy możliwe jest, że ma to związek z drenażem?

Mało prawdopodobne ale możliwe. Może być zrost w miejscu po drenie jelita lub sieci większej do ściany brzucha. Dałoby się to stwierdzić jedynie operacyjnie przez laparoskopie ale wskazaniem do niej musiałby być bardzo duży dyskomfort i ból uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. ....