Uczucie drętwienia głowy, wybuchy gorąca oraz mdłości po jedzeniu

Witam. Wiem że to może dziwnie zabrzmieć, ale nie wiem czy coś ze mną nie tak czy mam jakieś urojenia. Ostatnio mam dziwne uczucie jakby zdrętwiała mi głowa. Do tego pocą mi się ręce i mam takie wybuchy gorąca, chociaż ręce są zimne. Po jedzeniu mam ochotę wszystko zwymiotować. Gdy przechodzą mnie dreszcze, nie dochodzą do głowy, wiem że to dziwnie brzmi ale tak to wygląda. Mam dziwne myśli, np. co to ze mną będzie gdy wszyscy moi bliscy umrą ... Uroiłem coś sobie? Proszę o poradę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Pana objawy mogą mieć podłoże zarówno somatyczne jak i psychogenne. Ponieważ w ramach porady internetowej nie mam możliwości dokładnego zebrania wywiadu sugeruję, by skonsultował się Pan z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Już krótka rozmowa, tj. dokładne zebranie wywiadu najpewniej pozwoli wskazać przyczynę Pana dolegliwości, co umożliwi rozpoczęcie leczenia. Być może konieczna będzie także konsultacja psychiatryczna.