Uczucie gorąca i potliwość

Witam , mam 19 lat i studiuje.Moim problemem jest to ,że jest mi wiecznie gorąco. Normalnie czuje jak by coś we mnie się non stop gotowało. To prowadzi do tego , że się mocno pocę i czuje niezbyt komfortowo.Nie ma dnia, żebym nie miał takiego uczucia oraz bym nie wrócił mokry z zajęć,zakupów czy spaceru. Nie pokoi mnie to od kilku lat i nie mam bladego pojęcia czym to jest spowodowane.Wcześniej jak byłem młodszy nie przeszkadzało mi to ale teraz gdy wkraczam pomału w dorosłe życie to przeszkadza

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej mają podłoże hormonalne. Sugeruję zatem, by zgłosił się Pan do lekarza POZ, który zbierze wywiad, zbada Pana, zleci podstawowe badania laboratoryjne (w tym ocenę funkcji tarczycy) oraz ewentualnie skieruje Pana do specjalisty endokrynologa.