Uczucie gorąca twarzy przy podwyższonym ciśnieniu

Witam!!! Od ok 2 tyg mam ciągle uczucie goraca twarzy.Cisnienie lekko podwyższone.Do tego doszedł mi czasem pojawiający sie lekki ból po prawej stronie twarzy przechodzący z szyi,poprzez policzek i do skroni.A od 3 dni doszło uczucie gorąca na ręce i plecy.Odczuwam przy tym wszystkim ogolne oslabienie.Dodam jeszcze ze jestem b.nerwowa.Czy to objawy nerwicy?

Witam. To może być objaw nerwicy, ale zanim zacznie się Pani diagnozować w tym kierunku warto wcześniej sprawę omówić z lekarzem internistą - jak on to widzi. Gdyby to była nerwica, to leczeniem pierwszego wyboru powinna być psychoterapia. We Wrocławiu funkcjonuje Dolnośląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów, na którego stronach z pewnością znajdzie Pani informacje o dostępnych ośrodkach psychoterapeutycznych i gabinetach. Pozdrwiam

Mgr Ryszard ChĹopek

Trudno jednoznacznie określić czy podawane przez Panią objawy to zaburzenia nerwicowe. Warto zastanowić się skąd u Pani nerwowość czy ma to związek z obecną sytuacją życiową, czy takiego powiązania Pani nie dostrzega.Jeśli zastosowanie znanych Pani sposobów obniżania napięcia nie pomogą myślę: o zadbaniu o relaks, odpoczynek proszę poszukać pomocy profesjonalisty- psychoterapeuty.