Uczucie mrowienia na skórze i krosty na głowie

Witam moja mama od pół roku ma wrażenie chodzących po niej małych robaczkow przemieszczajacych sie po ciele i gryzacych szczególnie w głowę gdzie pojawiły sie krosty przypominające trądzik poza tym nie widać żadnych innych zmian na skórze .czy poza choroba psychiczna może być coś innego powodujacego podobne objawy

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Być może jest jakaś fizyczna przyczyna, ale jeśli mama mówi o robaczkach, jest to niepokojące. Sprawę należy dokładnie zbadać u specjalisty.

Może to być choroba psychiczna (nerwica, schizofrenia- zależnie od innych objawów, objawy organicznych zaburzeń pracy mózgu, otępienia), a także objawy związane z nadużywaniem alkoholu teraz ub w przeszłości (jeśli coś takiego miało miejsce). Zachęcam do jak najszybszego kontaktu z lekarzem geriatrą i/lub psychiatrą.