Dzień dobry!
Mówi Pani o odczuciu "walenia serca i chęci ucieczki", zauważa Pani, że trudno mówić sobie, że nic się nie dzieje, myślę, że ma Pani 100% rację. Trudno o pozytywne myśli, gdy czujemy niepokój. To, że odczuwa Pani go nawet w sytuacji potencjalnego relaksu (oglądanie telewizji) nie oznacza, że jest Pani na prawdę spokojna. Być może są jakieś myśli, uczucia, emocje, które nie pozwalają tego spokoju odczuć. Zmuszanie siebie do pozytywnego myślenia niestety nic nam nie daje, a wręcz niepokój może się przez to nasilić. Rozumiem, że ma Pani kontakt z lekarzem, który zapisał powyższe tabletki. Proszę się z nim ponownie skonsultować w celu rozwiania Pani wątpliwości co do zażywania ich, jeżeli Pani obawy okażą się słuszne być może zaleci coś innego. Proszę zastanowić się nad wizytą u psychologa, myślę, że mogłaby okazać się bardzo pomocna.
Pozdrawiam!
Podobne do opisywanych przez Panią objawy pojawiają się w przebiegu lęku panicznego. W takim wypadku polecam Pani zgłosić się do psychologa poznawczo-behawioralnego, z którym przepracuje Pani problem i pozbędzie się napadów paniki (które pchają Panią do bliżej niezidentyfikowanej ucieczki z miejsca, w którym Pani jest). Proszę zacząć odnajdywać pewien schemat - czy sa sytuacje, hasła, osoby które przede wszystkim wzbudzają bicie serca i dalszy proces powstawania lęku? Być może podświadomie znajduje Pani takie sygnały, przez co bez udziału "racjonalnego rozumu" wpada Pani od razu w szpony lęku. Podjęcie współpracy z psychologiem poznawczo-behawioralnym pomoże Pani uzyskać dawny spokój po wyuczeniu się metod i technik radzenia sobie z pojawiającymi się trudnościami. Pozdrawiam i powodzenia.
Dzień dobry,
Proszę udać się do np.: Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego i podjąć leczenie. Bądź skorzystać z listy dostępnej w internecie - certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- O czym świadczy rozmowa z myślach? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Lęk przed zatrzymaniem akcji serca – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Ciągły lęk, szybkie bicie serca i natrętne myśli – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Jak najskuteczniej wyleczyć nerwicę serca? – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Lęki przed zatrzymaniem akcji serca – odpowiada Mgr Iwona Hildebrandt
- Lęk w wielu sytuacjach – odpowiada Mgr Alicja Maria Jankowska
- Wysokie tętno, uczucie omdlenia, wysokie ciśnienie, chęć ucieczki – odpowiada Lek. Marta Gryszkiewicz
- Zaćmienia w oczach, drętwienie języka i napady lękowe – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Kołatanie serca, zaburzenia oddychania, lęk – odpowiada Mgr Przemysław Mućko
- Niepokojące lęki, kołatania serca, drżenie, zawroty głowy oraz zimne dłonie i stopy a stres lub nerwica – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
artykuły
Wyuczona bezradność
Wyuczona bezradność to termin wprowadzony do psych
"Zwykle stresem jest to, co dotyczy sfery życia, w której nie czujemy się pewnie..."
Żyjemy w lęku i strachu przed kolejnym dniem. Zami
Glassofobia - przyczyny, objawy i leczenie
Glassofobia to lęk przez wystąpieniami publicznymi