Uczucie wypchanego brzucha

Mam problem z brzuchem. Problem w tym że brzuch nie mam obtłuszczony tylko wypchany. Jaki byłby najlepszy sposób jego eliminacji? Same ćwiczenia nic nie dają;/ Ograniczyłem tez posiłki jak tylko mogłem i dalej bez zmian;/
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,
nie wiem na jakiej podstawie uważasz, że brzuch nie jest obtłuszczony, najlepiej byłoby zrobić analizę składu ciała, w tym okolic brzucha. Nadmierne spożywanie alkoholu, np. piwa lub produktów pszennych, może być przyczyną odkładania się tłuszczu trzewnego. Przyczyn powiększenia brzucha może być wiele. Między innymi mogą to być wzdęcia wywołane nieprawidłową gospodarką gazami jelitowymi, która obejmuje produkcję, transport i uwalnianie gazów z przewodu pokarmowego. Powiązane z nią mogą być takie dolegliwości, jak: zespół nadwrażliwości jelita, zespół złego wchłaniania, nieprawidłowa flora bakteryjna jelit, spożywanie pokarmów wzdymających (m.in. nasiona strączkowe, kapusta, pieczywo razowe, mleko-nietolerancja cukru mlecznego laktozy), picie napojów gazowanych, nieregularne i pospieszne spożywanie posiłków, nieprawidłowe funkcjonowanie mięśni ściany brzucha, stresy, stosowanie niektórych leków (przeczyszczających, akarbozy, orlistatu) i wiele innych, włącznie z istnieniem nowotworów. Najlepiej byłoby udać się do lekarza, aby znaleźć przyczynę i zastosować odpowiednią dietę, a w razie potrzeby również środki farmakologiczne.