Ukręcenie polipa szyjkowego - kiedy mogę rozpocząć staranie o dziecko?

Witam!
Moje pytanie dotyczy współżycia po usunięciu polipa szyjkowego i łyżeczkowaniu kanału szyjki macicy. Bardzo chcemy mieć dziecko i nie ukrywam, że zależy nam na czasie. Około tygodnia temu miałam zabieg. Wszystkie informacje, jakie udało mi się przeczytać w Internecie, dotyczyły łyżeczkowania jamy macicy po poronieniu i zalecane jest wtedy odczekanie 3 miesięcy ze staraniami.
Moje pytanie: Czy łyżeczkowanie samego kanału szyjki macicy to to samo co łyżeczkowanie kanału szyjki? To samo w sensie dochodzenia do siebie. Proszę o informację, kiedy mogę zacząć współżycie i staranie o dziecko, i co może grozić, jeśli stanie się to za szybko?
Dodam, że nigdy nie byłam w ciąży, a po zabiegu plamiłam tylko 2 dni i nie było żadnych bólów w podbrzuszy.
Pozdrawiam,
M

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Usuwanie polipa szyjkowego z następczym łyżeczkowaniem kanału szyjki macicy nie jest tożsame z łyżeczkowaniem macicy. W pierwszym przypadku nie ma potrzeby odczekiwania 3 miesięcy na odbudowanie śluzówki endometrium.

Abstynencja seksualna zalecana jest do czasu utrzymywania się plamień po zabiegu. Ze względu na pobrany wycinek do badania histopatologicznego sugerowałabym odczekać jednak około 2 tygodni aż do uzyskania wyniku. W przypadku wykrycia zmian złośliwych konieczne będzie podjęcie leczenia.

Pozdrawiam