Ułamanie lekarstwa założonego do zęba

W 27 maja miałam włożone lekarstwo w górną 6 lub 7. W sobotę (30.08) ułamał mi się kawałek tego lekarstwa, kawałeczek dosłownie. Nie odsłania środka zęba. Ząb nie boli, bywa wrażliwy na zimno i czekoladę. Ale wizytę u stomatologa mam dopiero w październiku, ze względu na jego urlop. Niestety cierpię na dentofobię i nie jestem w stanie pójść do innego. Czy mogę jakoś zaradzić (oprócz higieny jamy ustnej) aby nie weszły w ten ząb bakterię?

Witaj, jesli ukruszyło sie niewiele, nie odslania wnetrza zeba i masz wrazliwosc na bodzce, ale utrzymujesz prawidlowa higiene i unikasz cuków(w tym czekolady :)) to do czasu wizyty nic sie nie powinno stac. Jesli mozesz zyc z takim dyskomfortem to po prostu poczekaj do wizyty. Samodzielnie niestety nie uda Ci sie sobie pomoc. Jesli strach pojscia do innego dentysty jest wiekszy niz wspomniana przez Ciebie wrazliwosc to pozostaje czekanie na wizyte poniewaz: zeby dolozyc wypelnienie tymczasowe musisz miec mozliwosc osuszenia zeba, musisz ocenic czy faktycznie tylko dolozenie tej niewielkiej ilosci zabezpieczy zab przed ponownym uszkodzeniem i musisz miec narzedzia, zeby zalozyc opatrunek.
Zycze powodzenia Aleksandra Bąk