Ból podczas naciskania po leczeniu zęba

Miałam robione zęby górna 6 i 7 jeden z nich był leczony wypełniony jakimś lekarstwem prawie 2 miesiące .Wszystko było dobrze i po prawie 3 miesiącach to samo, boli przy naciskaniu ząb na ząb reaguje mocno na zimno ,ciepło nie wiem co jest powodem .Dziękuje za odpowiedz

1. ząb, w którym było założone lekarstwo ma już tak duży ubytek, że po prawidłowym założeniu wypelnienia jest ucisk na wnętrze zęba (miazgę z nerwem)
2. założone wypełnienie nie jest szczelne i nie zabezpiecza odpowiednio zęba

Należałoby wykonać rtg punktowe zęba i ocenić rozległość wypełnienia, aby podjąć decyzję o dalszym postępowaniu.