Unikanie kakao, kofeiny, alkoholu i napojów gazowanych przy przepuklinie żołądka

Witam Mam przepukline żołądka i lekarz zalecił mi diet, tzn powinienem unikać :kakao, kofeiny, alkoholu, nap. gazowych Moje pytanie brzmi : Dlaczego nie powinienem spożywać tych produktów? Drugie zakupiłem yerba mate która zamiast kofeiny ma mateine, czy robi to różnice i mogę ją pić?

Witam!
Przy spożywaniu wymienionych produktów następuje przechodzenie kwasu żołądkowego z żołądka do przełyku, dlatego lekarz zabronił PANU SPOŻYWANIA KOFEINY, ALKOHOLU, NAPOJÓW GAZOWANYCH, teina również nie jest wskazana. Pozdrawiam

Kakao zawiera kofeinę, która przyczynia się do powstania zgagi.
Napoje gazowane powodują odbijania więc zwiększają ryzyko zarzucania treści żołądkowej do przełyku.
Mateina w yerba mate ma bardzo podobne właściwości do kofeiny więc może wywoływać podobne efekty.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl