Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przypadkowe odkrycie na temat właściwości dzikiej róży

Kawa czy yerba to kwestia gustu. Ale jeśli jesteś uzależnion(a/y) od kawy i czujesz tego zgubne skutki lepszym wyborem może być yerba.

Wielu kawoszy po wypiciu kilku kaw dziennie walczą z takimi problemami jak nadkwasota i problemy z trawieniem - yerba nie powoduje takich dolegliwości. Efekt pobudzenia przez yerbę jest zwykle opisywany jako łagodniejszy w porównaniu do kawy i bardziej długotrwały. Jeżeli chodzi o właściwości zdrowotne i kawa i yerba zawierają mnóstwo korzystnych przeciwutleniaczy, ale wydaje się, że yerba jednak wygrywa.

0

Witam,jest jedna podstawowa zasada , wszystko nam służy ale w umiarze. Yerba mate ma zdrowotne substancje, których nie posiada kawa i na odwrót. Zarówno picie w nadmiarze jednej jak i drugiej może odbić się negatywnie na naszym zdrowiu .pozdrawiam

0
Kamila Ziemann Dietetyk
60 poziom zaufania

Oczywiscie, ze tak. Poza tym pobudza na dłużej niż kawa. Pozdrawiam, Kamila Ziemann

0

Yerba mate i kawa działają bardzo podobnie - mają działanie pobudzające. Osobom cierpiącym na problemy żółądkowe poleciłabym yerba mate. Podobnie jak osobom odchudzającym się. Kawa działa moczopędnie, podrażnia błonę śluzową żołądka, powoduje zgagę a więc należy do produktów kwasotwórczych. Yerba mate ma działanie bardziej długofalowe i poleca się ją pijać w dłuższym czasie.
Nie bez znaczenia jest również smak obu napojów...nie każdy kawosz polubi smak yerby.
pozdrawiam Natalia Klapińska dietalia@op.pl, tel. 604 515 221

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy