Czy kawa może nie być dla mnie?

Witam serdecznie. Pijam zwykle 1 max 2 filiżanki kawy naturalnej z 1 kopiastej łyżeczki / dziennie. Potem zwykle się pocę. Bluzka pod pachami mokra, co mnie denerwuje bo inni pijają dużo więcej kawy i mocniejszą i nie zalewają się potem. Czy kawa może nie być dla mnie, jeśli mam takie objawy ? Wiem że niektórzy ludzie są na nią nadwrażliwi. Czy jeśli pocę się po już po 1 kawie tzn. że do nich należę ? Pozdrawiam

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
U niektórych osób, kawa może wywoływać takie objawy. Podobnie może działać yerba mate, mocna herbata, produkty z guaraną czy napoje energetyczne. Jeśli objawy są uciążliwe, można spróbować kawy bezkofeinowej lub zbożowej.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka