Uogólniona wypuklina dyskowa uciskająca otwory międzykręgowe

Witam mam stwierdzona niewielka uogólnione wypukline dyskowa ucisklajaca worek oponowy izwezajaca otwory m.kregowe na poziomie L3-L4 i L4-l5 oraz centralna wypukline na poziomie L5-S1 pobolewa mnie pośladek i mam dziwna prawa nogę fizjoterapii przynosi ulgę krótkotrwała czy już czas na operacje?

Witam,
osobiście uważam, że operacja to ostateczność. W dziedzinie wypuklin i przepuklin krążków międzykręgowych najlepiej udać się do terapeuty pracującego metodą Mackenzie. Terapeuta dokładnie Panią zbada oraz zademonstruje odpowiednie ćwiczenia korygujące.
Pozdrawiam