Upławy bez swędzenia: czy przyczyną mogą być tabletki?

Od dłuższego czasu codziennie mam białą wydzieline z pochwy, jest to bardzo niekomfortowe, mimo iż nic mnie nie swędzi ani nie piecze. Leczyłam się kilka razy na infekcje grzybicze, ale wtedy towarzyszyły temu świąd i pieczenie. Biorę od roku tabletki antykoncepcyjne "Yasmin". Czy to może być tego przyczyną? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Biały śluz jest charakterystyczny dla drugiej fazy cyklu, czyli dla nich niepłodnych. Stosowanie antykoncepcji hormonalnej wpływa m.in na hamowanie owulacji, co skutkuje brakiem dni niepłodnych przez cały cykl. Z tego też powodu przez cały czas stosowania antykoncepcji hormonalnej śluz ma barwę białą.
Pozdrawiam.