Uraz kręgosłupa szyjnego po upadku z wysokości a konieczność rehabilitacji

Witam,kilka dni temu miałam wypadek-upadek z wysokości. Stwierdzono uraz kręgosłupa szyjnego.Wynik tk-zniesienie lordozy szyjnej z wytworzeniem wtórnej kyfozy na poziomie C4-C6.Ząb obrotnika niesymetrycznie ustawiony-odl.między masą boczną C1 i zębem obrotnika po str.lewej ok.2,5 mm,po prawej ok.5 mm.Niewielka esowata skolioza odc.Th-I kręgosłupa.Ostre ustawienie kości krzyżowej.Mam zalecenie noszenia kołnierza.Czy uraz jest poważny?Czy konieczna będzie rehabilitacja?Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
To czy konieczna będzie rehabilitacja zależy od wielu czynników. W pierwszej fazie gojenia należy zadbać o noszenie kołnierza oraz ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarskich.