USG jajników a znikające pęcherzyki

Witam. W sierpniu miałam robione USG jajników (11 d.c)- prawy 40x16mm z pęcherzykami o śred do 5mm, lewy 37x15mm o analogicznej strukturze. Skierowano mnie do kliniki endo-gine i w kwietniu badanie powtórzono (7 d.c) - prawy 24x14x12mm o prawidlowej strukturze, lewy- 20x20x18mm o prawidłowej echostrukturze. Czy to możliwe aby pęcherzyki zniknęły w ciągu tych 8msc? Czym to może być spowodowane? Sportem, zdrowszym żywieniem? Czy po prostu to naturalne? Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak naprawdę ciężko jest teraz zgadywać czym takie objawy mogły być spowodowane. Na pewno wysiłek fizyczny, zdrowa dieta przyczyniły się do poprawy stanu zdrowia. Proponuję w dalszym ciągu utrzymywać stosowany wysiłek fizyczny oraz dietę i następnie udać się kontrolnie do lekarza ginekologa.