Usunięcie macicy a ćwiczenia fizyczne

Dzień dobry Dziewięć miesięcy temu miałam usuniętą macice. Bardzo szybko po operacji wróciłam do formy, czuje się bardzo dobrze ale pojawiła się nadwaga (63 kg- 167 cm)i "oponka" na brzuchu. Tydzień temu rozpoczełam trening tzw skalpel z Ewą Chodakowską- moje pytanie czy już mogę codziennie ćwiczyć 45 min głównie ćwiczenia na płaski brzuch . Pozdrawiam Katarzyna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli czuje się Pani dobrze i nie ma Pani żadnych niepokojących objawów, nie ma przeciwwskazań do rozpoczęcia ćwiczeń kształtujących/wzmacniających mięśnie brzucha.