Usunięcie nerki w powodu wodonercza i kamicy nerkowej

witam.. moja teściowa ma miec usuwaną nerkę.. poniewaz powstały kamienie w obu nerkach... i przez zaniedbanie doszło do wodonercza... kamien utkwił w kanaliku....jedna nie funkcjonuje a druga ma duzo powrastanych kamieni.. jak długo pozostanie w szpitalu??? i czy nie obędzie sie od dializ??

Witam, przy niepowikłanym przebiegu pooperacyjnym powinna pozostać do czasu zagojenia się rany operacyjnej, a więc 8-10 dni. Wskazania do dializy ustalane są indywidualnie - zależeć będą od czynności pozostawionej nerki. Pozdrawiam RH