Usunięcie ósemki zatrzymanej i zatykanie ucha

Witam, 5 dni temu usunęłam zatrzymaną górną prawą ósemkę.Mam założone szwy.cztery dni przed zabiegiem dostałam Clindamycin 600 /2x1tabl przez 6 dni/.Rana w zasadzie już nie boli - momentami czuję szczypanie. Ząb rósł poziomo w stronę policzka/ucha. Od dwóch dni dość często zatyka mi ucho i kłuje w środku. Czuję również jakby drętwienie szczęki od strony ucha i skroni. Lekarz nie uprzedzał mnie o takich skutkach ubocznych. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam:)

Witam serdecznie,
W miejscu po usunięciu ósemek tworzy się skrzep, który może uciskać na okoliczne struktury, powodując różne pozornie nietypowe objawy.
W przypadku każdego wykonywanego zabiegu w razie jakichkolwiek obaw lub wątpliwości, powinno się skontaktować z lekarzem wykonującym dany zabieg. Jeśli lekarz wykluczy przyczynę stomatologiczną i związek z usunięciem ósemki, należy udać się do laryngologa.