Utrata 15 kg bez diety i ćwiczeń

Czy normalne jest aby w ciągu 6 miesięcy zrzucić 15 kilo bez duety i ćwiczeń

Witam serdecznie,

Utrata tak dużej ilości kilogramów wymaga odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Nie sprecyzowała Pani pytania i zastanawiam sie czy już tyle Pani schudła i pyta czy w związku z tym nie ma Pani problemów zdrowotnych czy być może chciałaby Pani w ten sposób schudnąć. Jeżeli schudła Pani to nie jest to należałoby zrobić badania ponieważ jest to duży spadek i takie zjawisko byłoby niepokojące. Należałoby szukać przyczyny chudnięcia. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku może to być też związane ze stresem czy bardzo aktywnym trybem życia- nawał pracy, brak czasu na posiłki itp. Jeżeli zaś dążyłaby Pani to utraty nadmiernych kilogramów to niezbędna jest prawidłowo zbilansowana dieta oraz ruch. Wtedy należałoby zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe, jeść regularnie 5 posiłków dziennie, unikać potraw tłustych, żywności silnie przetworzonej i słodyczy. Do tego nawadniać swój organizm pijać około 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Jeżeli zmienił się styl życia to jest to możliwe, ale pamietajmy, że tak szybki spadek wagi może świadczyć o chorobie.