Witam! Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska
Przede wszystkim najważniejszym pytaniem jest, czy pani karmi/karmiła dziecko piersią. Osobiście uważam, że okres karmienia nie jest dobry na odchudzanie, gdyż wtedy nasz organizm, a przede wszystkim organizm naszego dziecka potrzebuje wielu składników odżywczych. Nawet dobrze ułożona dieta odchudzająca nie dostarcza wszystkich składników dla jednej osoby, a co mówić dopiero o dwóch.
Bez tej informacji trudno będzie mi pani pomóc.
Jednak jakie zalecenia stosować nawet podczas karmienia piersią.
Śniadanie do 1 godziny od wstania z łóżka, regularność posiłków (co 2-3 godziny), różnorodne, z owocami i warzywami (chyba że pani zaobserwuje negatywny wpływ na zachowanie dziecka po danym produkcie). Proszę pić wodę, odstawić kawę i herbatę, zamienić je np. na soki warzywne. Jeśli potrzebuje pani więcej informacji, proszę pisać.
Witam serdecznie,
Przede wszystkim powinna Pani zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji aby zaproponować Pani dietę. Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego. Potrzebowałabym informacji na temat Pani wzrostu, obecnej wagi, stylu życia, aktywności fizycznej, preferencji żywieniowych itp. Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i nie może kojarzyć się z głodówka a stać się zdrowym stylem życia. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana tego typu jadłospisem proszę o kontakt.
W tym momencie mogę jedynie wspomnieć o podstawowych zasadach żywienia. Powinna Pani zadbać o regularność posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Polecam również aktywność fizyczną. . Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk
Witam, gotowe diety znajdzie Pani w książce Zofii Wieczorek wyd. PZWL pt. Diety niskoenergetyczne. Pozdrawiam
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Odchudzanie po ciąży i przytyciu 30 kg – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Odchudzanie a zakaz ćwiczeń z powodu choroby – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Odchudzanie a połowiczna niepełnosprawność – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Odchudzanie mężczyzny 23-letniego – odpowiada Ewa Kozłowska
- Dieta dla 80-letniej kobiety – odpowiada Ewa Kozłowska
- Co spożywać, żeby schudnąć ok. 10 kg? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak można schudnąć 10 kg? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Redukcja tkanki tłuszczowej poprzez ćwiczenia lub liposukcję – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Zdrowe odchudzanie 25-latki – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Odchudzanie i wyrzeźbienie mięśni brzucha u 19-latka – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
artykuły
Dlaczego roczniak nie powinien jeść jak dorosły? Mamy odpowiedź
Twoje dziecko zdmuchnęło pierwszą świeczkę z urodz
Czy dieta Smacznie Dopasowana to najprostsza w stosowaniu dieta w Polsce?
Karolina schudła 23 kilogramy i podzieliła się z n
Dieta dla cukrzyków typu 1 - zasady. Co można jeść?
Dieta w cukrzycy typu 1 oparta jest na tzw. wymien