Utrata wagi przy zdiagnozowanej chorobie Crohna

Witam od 3 lat mam dolegliwości jelitowe. Dopiero w lutym tego roku zdiagnozowali chorobę crohna i właśnie od tego czasu zacząłem chudnąć.Jeszcze na początku roku ważyłem 78kg przy wzroście 177 a teraz już 72. Nie wiem czy to jest spowodowane tą chorobą czy też ciągłym stresem. Jadam dość dużo ale nie mogę w ogóle przytyć. Moje pytanie jest takie co mam zrobić żeby nie tracić na wadze już więcej.

Lek. Tomasz Budlewski

Jesli biegunki nadal sie utrzymuja to oczywiście może to prowadzic do utraty masy ciała, do tego stres tez nie pomaga. Proszę udac się do dietetyka aby ułozył indywidualną dietę dla Pana. Zalecam równiez wizytę u lekarza gastroenterologa byc moze zmiana leczenia dotyczacego ch. Crohna pomoże.