Utworzenie się garbu na karku

Witam serdecznie. Niedawno zauważyłam, że na karku/szyi utworzył mi się garb. Nigdy dotąd nie miałam problemu z garbieniem się, zawsze pilnowałam, żeby plecy były proste. Niestety wygląda to bardzo nieestetycznie i okropnie wstydzę się komuś o tym powiedzieć. Chciałabym dowiedzieć się, czy jest szansa na usunięcie tego typu defektu poprzez ćwiczenia? A jeśli nie, to czy można to skorygować operacyjnie? Bardzo zależy mi na odpowiedzi na te pytania, bo jestem osobą młodą i nie chcę tak wyglądać.

Dzień dobry,

Na początku trzeba rozpoznać pochodzenie garba- czy jest to wynik pogłębionej kifozy piersiowej i protrakcji głowy czy jest to zlokalizowana tkanka tłuszczowa. Radzę udać się do lekarza a następnie do gabinetu fizjoterapii. W zależności od źrodła problemu będzie można rozpocząć odpowiednie postępowanie lecznicze.

Pozdrawiam serdecznie.