Uzależnienia od pornografii i filmów erotycznych u partnera

Witam. We wtorek dowiedziałam się, że mój narzeczony jest uzależniony od pornografii. Przez przypadek gdy poprosił abym sprawdziła coś w jego telefonie. Początkowo się wypierał. Mówił, że to normalne u faceta. Ale w końcu się przyznał. Widzieliśmy się tego dnia ale źle to się zakończyło. Kolejnego dnia, zadzwoniłam do SA. Rozmawiałam tam z osobą, która na swoim przykładzie pomaga innym. Więc na spotkaniu mu o tym powiedziałam. Tez mogł zadzwonić do tego Pana.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Szanowna Pani. To bardzo delikatna i niewątpliwie trudna sytuacja dla Was obojga. Co zrobi Pani narzeczony tego nie wiemy, ale warto by Pani wiedziała, co się z Panią dzieje, czego oczekuje od narzeczonego i od Waszego związku. Pani ma prawo ( i warto to zrobić) by powiedzieć narzeczonemu o swoich odczuciach w związku z ujawnionym faktem. Co to dla Pani znaczy, że ktoś tak bliski ma związek z pornografią. Jak Pani to przeżywa? To ważne by narzeczony usłyszał co się z Panią dzieje. Również warto powiedzieć, co dla Pani jest ważne w związku, jaki związek chce Pani budować, jakie wartości pielęgnować. Okres narzeczeństwa to taki czas, by sobie nawzajem uzmysłowić, czego od siebie partnerzy wymagają, jakie mają poglądy, wartości, jakie chcą prowadzić życie. Przemilczenie tych spraw, to odkładanie kłopotów na później. To i tak wyjdzie we wspólnym życiu i będzie trudnością do przepracowania. A co, jeśli później się okaże, że partner nie będzie gotowy na dzielenie Pani wartości, pragnień i oczekiwań? Lepiej to wiedzieć jak najwcześniej i o tym z narzeczonym rozmawiać i samemu się zastanawiać czy chcę być z tym człowiekiem, na takich a nie innych warunkach.