Uzależnienie od amfetaminy: jak przekonać partnera do podjęcia leczenia?

Witam! Mam pytanie odnośnie uzależnienia od amfetaminy. Mój chłopak bierze ją od pół roku codziennie, strasznie się zmienił - już sama nie wiem, co mam robić. Najgorsze jest to, że chcę mu pomóc, ale on nie chce słyszeć o żadnej pomocy, bo twierdzi, że problemu nie ma. Ale niestety jest - potrafi uderzyć mnie w obecności dziecka, stał się strasznie nerwowy, wplątał nas w niesamowite długi i do tego niedawno stracił pracę. Jak mam z nim rozmawiać i przekonać go do leczenia? Proszę o pomoc, bo strasznie go kocham.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety obawiam się, że Pani chęci pomocy niewiele zdziałają. Do walki z nałogiem konieczna jest chęć walki z uzależnieniem, potrzeba zerwania z nałogiem, bądź jedynie zauważenie problemu. Pani może jedynie wspierać partnera, ale to za mało by zerwać z nałogiem. W Państwa przypadku wskazana by była wizyta u psychologa, który powinien"otworzyć oczy" mężowi. W związku z narastającą agresją w domu powinnaś zorganizować taką wizytę jak najszybciej.

Pozdrawiam.