W jaki sposób leczyć ból po naderwaniu stawu skokowego?

Witam. Mam 19 lat. Parę miesięcy temu naderwałam staw skokowy w stopie z boku. Dostałam od lekarza tylko żel i leki przeciwzapalne. Żelem smarowałam 2 tyg. Po paru miesiącach zaczynało przechodzić ale do dzisiaj odczuwam ból przy większym wysiłku lub jak skręcę stopą i cały czas muszę uważać na tą stopę. Trenuję sztuki walki na których mi bardzo zależy. Ale boję się, że w którymś momencie znowu sobie naderwę. A nie chcę rezygnować z treningów bo mi zależy na nich. Co mam robić? Proszę o pomoc.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Niestety pytanie wykracza poza zagadnienia dietetyki. Zachęcam do wizyty u specjalisty w zakresie ortopedii, który z pewnością pomoże Pani w leczeniu.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Czy dzięki suplementom szybciej osiągnę wymarzoną wagę?
http://mragowo.mojdietetyk.pl/artykuly/pytania/bez_suplementow.html