W jaki sposób odróżnić paranoję od padaczki skroniowej?

Jak odróżnić paranoję od padaczki skroniowej?"Przeszedłem"w życiu wiele diagnoz i wielu lekarzy,niestety do dziś nie mam pewności,która z diagnoz jest właściwa.Moje odczucia psychiczne pokrywają się jakby z paranoją ale miewałem także dziwne stany bycia jakby we śnie,albo unoszenia się w powietrzu.Miewałem też stany wyłączenia,problemy z pamięcią a także zapachy spalenizny(to po alkoholu).EEG wykazało zmiany w lewej skroni jednak drugie robione po 5 latach nie potwierdziło tego.Pomocy jak żyć!!!

Dzień Dobry,
Opierałabym się o diagnozy lekarzy z którymi spotyka się Pan. Ich opinie są oparte o bezpośredni kontakt z Panem oraz o badania pomocnicze. Zdarzają się sytuacje, w których diagnozy nie są oczywiste czy jednoznaczne. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Witam, proszę uważnie przeczytać, co rozpoznawali Panu psychiatrzy. Nie ma takiej diagnozy jak paranoja. Jest schizofrenia paranoidalna kodowana jako F 20. Jeżeli tak, to Pana przeżycia zgadzają się z obrazem klinicznym. Dziwne stany bycia jakby we śnie, unoszenia się w powietrzu, stany wyłączenia, problemy z pamięcią, zapachy spalenizny - takie odczucia mogą dawać zaburzenia psychotyczne. Jeżeli ostatnie EEG jest "czyste", to przemawia to raczej za rozpoznaniem psychiatrycznym, niż neurologicznym. Pozdrawiam