Jak radzić sobie z zaburzeniami myślenia?

Dzień Dobry mam problem mój narzeczony twierdzi że potrzebny mi jest psychiatra ponieważ jak twierdzi mam problemy z myśleniem bo bardzo wolno myślę a także mam problem czasem z pamięcią a on jeszcze twierdzi że mam paranoję i nie wiem jak mu udowodnić że jestem zdrowa. Czy potrzebny mi jest psychiatra aby te problemy rozwiązać czy po prostu wystarczą jakieś leki

Witam,

Zarówno w jednym jak i drugim przypadku wizyta u lekarza psychiatry byłaby pomocna.
Warto również zdiagnozować czy u podstaw Pani problemu nie leżą np. problemy natuty neurologicznej. Jeśli lekarz psychiatra zauważy taką możliwość to da Pani więcej wskazówek gdzie się udać.

Pozdrawiam
Karolina Kapias
www.strefarozwoju.org.pl

Witam, czy Pani również uważa że dotyczą jej te problemy, czy to tylko opinia partnera? Proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem i zastanowić się nad formą pomocy, czy taka pomoc jest Pani potrzebna. Jeżeli zauważyła Pani u siebie problemy z pamięcią, warto w pierwszej kolejności skorzystać z konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu, wykluczyć przyczyny somatyczne. O potrzebie konsultacji z psychiatrą powinien zdecydować lekarz po wywiadzie i diagnostyce. Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Paranoja jest to poważna jednostka chorobowa. Jeśli faktycznie otoczenie lub Pani sama widzi, że Pani funkcjonowanie, samopoczucie się zmieniło, może Pani skorzystać z wizyty u psychiatry jest to również odpowiedni specjalista do wypisania ewentualnych leków, gdyby była taka konieczność.
Same zaburzenia myślenia: koncentracji oraz pamięci, mogą świadczyć o innych rozwijających się zaburzeniach, podane jednak informacje są niewystarczające do postawienia jakiejkolwiek diagnozy.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek