Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak radzić sobie z zaburzeniami myślenia?

Dzień Dobry mam problem mój narzeczony twierdzi że potrzebny mi jest psychiatra ponieważ jak twierdzi mam problemy z myśleniem bo bardzo wolno myślę a także mam problem czasem z pamięcią a on jeszcze twierdzi że mam paranoję i nie wiem jak mu udowodnić że jestem zdrowa. Czy potrzebny mi jest psychiatra aby te problemy rozwiązać czy po prostu wystarczą jakieś leki
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Kompleksy, które prowadzą do depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie znaczenie dla rozwoju depresji mają kompleksy.

Witam,

Zarówno w jednym jak i drugim przypadku wizyta u lekarza psychiatry byłaby pomocna.
Warto również zdiagnozować czy u podstaw Pani problemu nie leżą np. problemy natuty neurologicznej. Jeśli lekarz psychiatra zauważy taką możliwość to da Pani więcej wskazówek gdzie się udać.

Pozdrawiam
Karolina Kapias
www.strefarozwoju.org.pl

0

Witam, czy Pani również uważa że dotyczą jej te problemy, czy to tylko opinia partnera? Proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem i zastanowić się nad formą pomocy, czy taka pomoc jest Pani potrzebna. Jeżeli zauważyła Pani u siebie problemy z pamięcią, warto w pierwszej kolejności skorzystać z konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu, wykluczyć przyczyny somatyczne. O potrzebie konsultacji z psychiatrą powinien zdecydować lekarz po wywiadzie i diagnostyce. Pozdrawiam serdecznie

0

Witam,

Paranoja jest to poważna jednostka chorobowa. Jeśli faktycznie otoczenie lub Pani sama widzi, że Pani funkcjonowanie, samopoczucie się zmieniło, może Pani skorzystać z wizyty u psychiatry jest to również odpowiedni specjalista do wypisania ewentualnych leków, gdyby była taka konieczność.
Same zaburzenia myślenia: koncentracji oraz pamięci, mogą świadczyć o innych rozwijających się zaburzeniach, podane jednak informacje są niewystarczające do postawienia jakiejkolwiek diagnozy.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy