W jaki sposób ograniczyć masturbację?

Przez 8 lat grania w gry online 10/24 masturbowałem się kilka razy dziennie, żeby się wyładować po ciągłym napięciu od grania. Odkąd nie gram nwm czy jestem od tego uzależniony, a przez cały czas tak myślałem. Oglądałem hardporno żeby szybko to zrobić i grać dalej. Potrafię tego nie robić przez 2 miesiące. Ale czasami no po prostu czuje popęd i daje sobie ulżyć. Teraz gdy nie gram i napięcia takiego już nie ma, nie oglądam hard tylko coś normalnego lekkiego. Powinienem to ograniczać do 0?

Witam, sama masturbacja kilka razy w ciągu dnia nie oznacza od razu uzależnienia. Jednak polecam skonsultowanie się z psychologiem/terapeutą w związku z tym co Pan opisał, gdyż ewidentnie reguluje lub regulował Pan sobie nastrój grą,10/24h to także bardzo dużo- zamiennie ,,hardporno" służyło także pobudzeniu do dalszego grania z tego co rozumiem. Warto porozmawiać o tym z psychologiem, specjalista psychoterapii uzależnień, ewentualnie z seksuologiem, podczas sesji dopytają o kilka istotnych tematów . Pozdrawiam serdecznie.

Szanowny Panie, to, że odczuwa Pan potrzebę rozładowania, to zupełnie naturalne. Masturbacja pozwala na szybkie rozładowanie napięcia, ale jest to tylko chwilowe uczucie. Napięcie w ciele może mieć różne przyczyny, ale często tłumaczyć je można skumulowanym stresem, lękiem. Spędzanie dużej ilości czasu przed komputerem również przyczynia się do nieprzyjemnego poczucia napięcia w ciele. Zarówno gra, jak i masturbacja spełniają pewne ważne zadania, jeśli jednak stają się one przymusem i czujemy, że przejmują one kontrolę nad nami to można mówić o uzależnieniu. Warto zadbać o potrzeby własnego ciała poprzez aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.
Jeśli czuje Pan, że potrzebuje Pan wsparcia to zachęcam do skorzystania z psychoterapii (najlepiej łączącej klasyczne metody z metodami pracy z oddechem). Zachęcam również do lektury książek Alexandra Lowena. Osobiście mogę również polecić Panu gabinet pani Renaty Franczak w Lublinie.