W jaki sposób organizm będzie czerpał energię z tłuszczu i ewentulanie z mięśni?

Jakie produkty powinnam jeść? Z tych wszystkich kolorowych magazynów można się dowiedzieć, że najlepiej spala się tłuszcze jedząc białka, natomiast białko buduje mięśnie. Ja chciałabym pozbyć dosłownie 3-5 kg z tłuszczu (ew. mięśni). Ćwiczę całkiem dużo (jazda na stacjonarnym rano 30 min i wieczorem różnie od 110 do 145 minut nawet) i gimnastyka lekka. Nie chciałabym jednak spowodować dieta budowania tk. mięśniowej (chciałabym nawet trochę jej się pozbyć). Poza tym czy taka długa jazda na rowerze ma sens? Nie widzę żeby dłuższa jada wpływała jakoś na to, że szybciej chudnę. Raczej więcej chce mi się jeść i jeszcze trudniej mi jest się powstrzymać od pokus :( Proszę o radę. Od wakacji przytyłam jakieś 4-5 kg i jak nigdy nie mogę się tego pozbyć. Dziękuję za pomoc i rady. ~~noidea~~ mika857
ponad rok temu

Witam,

Najlepiej jeśli przeanalizujesz swój jadłospis i zastanowisz się, czy to jak się odżywiasz pokrywa się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi. Jeśli nie, powinnaś je zmienić i wyeliminować błędy w odżywianiu. Dzięki temu Twoja masa ciała powinna wrócić do normy.
Jeśli chodzi o masę mięśniową nie powinnaś jej zmniejszać, ponieważ to ona napędza Twój metabolizm. Jazda na rowerze jest polecana ze względu na angażowanie w tym sporcie wielu partii ciała. Nie powinnaś obawiać się przyrostem masy mięśniowej. Jednak radzę Ci opracować bardziej różnorodny plan ćwiczeń np. rano jeździć na rowerze 30 minut, a wieczorem wykonywać ćwiczenia na inne partie ciała, których przykłady znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.