Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wyrzeźbić ładną sylwetkę przy masywnych udach?

Witam;) Mam 14 lat, 155 cm i ważę 57 kilogramów. Chciałabym pozbyć się brzuszka i tłuszczu z ud, co idzie mi najgorzej. Kiedyś miałam wielką nadwagę (jak cała moja rodzina), a teraz po delikatnym odchudzaniu zostało mi jeszcze trochę. Zależy mi na pozbyciu się tłuszczu z ud i brzucha, który jest bardzo uciążliwy. Mimo że noszę rozmiar 36, moje nogi nieładnie wyglądają w niektórych ubraniach. Proszę o radę i pozdrawiam.

KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Oznaczenia na ekologicznych jajkach

Witam.

Twoja masa ciała wskazuje na lekką nadwagę, dlatego pamiętaj, aby cały czas kontynuować prawidłowe odżywianie, według zdrowych zasad żywienia http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Jeśli chcesz wyszczuplić i uelastycznić nogi oraz brzuch, polecam takie ćwiczenia jak jogging, jazda na rowerze, pływanie, skakanie na skakance czy ćwiczenia na konkretne partie ciała, które znajdziesz na naszej stronie, np.

http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-ud
http://portal.abczdrowie.pl/przysiad-0
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-rozciagajace-na-uda
http://portal.abczdrowie.pl/pilates-na-plaski-brzuch

Należy ćwiczyć minimum 60 minut 3 razy w tygodniu, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych, np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średnio intensywnie przez minimum 30 minut.

Pozdrawiam.
 

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy